Op zaterdag 7 maart 2026 organiseert Budgethoudersvereniging Naar-Keuze een regionale informatiebijeenkomst voor bestuurders van ouderinitiatieven. Deze bijeenkomst vindt plaats in Driebergen,
Deze bijeenkomst is bedoeld voor initiatiefnemers van zgn. ouderinitiatieven, gerealiseerd of nog in de opstartfase.
Deze ochtend staat in het teken van ontmoeting, actualiteit én inspiratie: hoe houden we ouderinitiatieven toekomstbestendig in een tijd waarin tarieven stijgen, contracten onder druk staan en continuïteit van zorg steeds minder vanzelfsprekend lijkt?
Zelfwerkgeverschap: een reëel alternatief?
Een belangrijk onderdeel van de bijeenkomst is een inspirerende presentatie over zelfwerkgeverschap. De inleider, Marcel van Luijk (Ouderinitiatief De Zonnehoed), neemt u mee in een alternatief organisatiemodel waarin ouders regie kunnen behouden en zorg anders georganiseerd kan worden. In zijn verhaal laat hij zien waarom het huidige model met grote zorgaanbieders voor ouderinitiatieven steeds vaker onvoldoende toekomstperspectief biedt, en hoe je als initiatief kunt toewerken naar een toekomstvast zorgmodel.
Programma (globaal)
Aanmelden
Er is ruimte voor maximaal 50 deelnemers (vol = vol). Er wordt geen eigen bijdrage gevraagd. De bijeenkomst is gratis.
U kunt zich aanmelden via: Bijeenkomst ouderinitiatieven 2026
Op zaterdag 7 november 2026 vindt een vergelijkbare bijeenkomst plaats in Heeze. Ook daarvoor kunt u zich nu al aanmelden. Heeft u vragen of wilt u meer informatie?
Na de aanmelding ontvangt u enkele dagen van te voren een bevestiging.
Te duur voor de zorg (18 oktober 2025)
Meerdere zorginstellingen weigeren patiënten met complexe verstandelijke beperkingen. De zorgkosten voor deze groep zijn vaak te hoog. Wat doe je als je te horen krijgt dat jouw kind met een verstandelijke beperking niet welkom is in de reguliere zorg?
Uitzending Hart van Nederland ( 28-08-25) Gevolgen afwijzing meerzorg
Uitzending Radar ( 23-09-24) Geen vangnet voor familieleden die met PGB zorg verlenen